U okviru projekta „Stvaranje uslova za obnovu šumskih predela na političkom, terenskom i tržišnom nivou, u cilju postizanja neutralnog stanja degradiranosti zemljišta u Srbiji“, održane su edukativne radionice u Lovačkom domu u Mokrinu i na kikindskoj Mlaki. Projekat sprovodi Organizacija za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO), u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije.
U Lovačkom domu na kikindskoj Mlaki i u Mokrinu održane su edukativne radionice posvećene razmatranju potencijala za pošumljavanje na teritoriji grada Kikinde. Radionice su organizovane u okviru projekta „Stvaranje uslova za obnovu šumskih predela na političkom, terenskom i tržišnom nivou, u cilju postizanja neutralnog stanja degradiranosti zemljišta u Srbiji“.
-Kikinda je odabrana kao lokacija upravo zato što lokalna samouprava sprovodi značajne aktivnosti u oblasti pošumljavanja. Na ovom području zemljište je posebno podložno degradaciji usled vetrova i erozije, kao i nedostatka organske materije. Upravo zbog toga, otvara se mogućnost za realizaciju velikog državnog projekta koji će obuhvatiti podizanje novih šuma, formiranje poljozaštitnih pojaseva i unapređenje postojećih šumskih zasada, kako u javnom, tako i u privatnom sektoru. – istakao je prof. dr Saša Orlović direktor Instituta za nizijsko šumarstvo i životnu sredinu Novi Sad.
-Održane radionice predstavljaju završnu fazu pripremnog projekta, sa ciljem da se lokalna udruženja – lovačka, ekološka, pčelarska i druga – informišu o mogućnostima aktivnog uključivanja u budući, sveobuhvatni program pošumljavanja – dodao je Miodrag Radovanović Inženjer šumarstva JP „Kikinda”.
Projekat sprovodi Organizacija za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO), u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije.