Škola “Vuk Karadžić” obeležila dan ove obrazovne ustanove
On 10 новембра, 2020 by Ljiljana PancelOsnovna Škola „Vuk Karadžić“ obeležila je juče dan ove obrazovne ustanove.
U skladu sa epidemiološkom situacijom, a ipak ne želeći da se dan škole potpuno zanemari, Vukovi osnovci juče su obeležili 70 godina od kako se Osnovna škola nalazi u ovoj zgradi.
– Dugo smo razmišljali o organizaciji ovog današnjeg dana i nisam želela da ne obeležimo bar minimalno, posebno jer mi na današnji dan nagrađujemo najbolje učenike iz prošle godine. Da su uslovi bolji, ovaj dan bi smo posebno obeležili jer je ipak ovo jubilej, 70 godina rada u ovoj zgradi. Prilagodili smo se novim uslovima, kaže direktorica OŠ „Vuk Karadžić“ Olivera Lazić.
Priznanja i novčana sredstva su dodeljena đaku generacije Ani Stojković i Marku Radloviću, sportisti godine. Nagrađeni su i dobitnici književnog Fonda Velinke Tešin, đacima koji su se istakli na polju književnosti i srpskoj jezika.
Od juna meseca, iz škole „Vuk Karaždić“ na svoj dalji put obrazovanja krenula je Ana Stojković. Danas je gimnazijalka ali se rado seća svojih đačkih dana provedenih na ovom mestu.
– Osećam se veoma lepo i prijatno i pomalo mi nedostaje da ovde dolazim svakog dana, i pored toga što su mi se lepe stvari dogodile u novoj školi, podelila je sa nama osećanja Ana Stojković, sada učenica Gimnazije „Dušan Vasiljev“.
Podršku obeležavanja dana škole dali su lokalni čelnici.
– Čast mi je da ispred Gradske uprave Kikinda čestitam dan škole Osnovnoj školi „Vuk Karaždić“. Nadam se da će sledeće godine biti moguće organizovati ovaj dan masovnije, uz prisustvo đaka, kaže Milena Živkov, članica Gradskog veća za obrazovanje i kulturu.
Epidemija je unela sasvim nove okvire ponašanja za sve, posebno u školama. Za sada sve dobro funkcioniše u školi Vuk Karadžić.
– Ono što je za mene bitno je da mi nismo imali ni jedan slučaj obolele dece niti zaspolenih i nadam se da će tako i ostati, a da nije lako raditi u ovim uslovima, nije, kaže Olivera Lazić.
Kikindska škola „Vuk Karažić“ je po osnivanju nosila naziv „Osmoletka broj 2“. U svom sastavu, početkom pedesetih godina imala i dva odeljenja zabavišta a prostor je koristila i Škola za učenike u privredi. Na poljoprivrednom kombinatu Banat nalazilo se kombinovano odeljenje upravo ove škole.