Putovanje u prošlost: Kako se živelo na ,,straži” Habzburške monarhije
U galeriji Nova Narodnog muzeja otvorena je izložba ,,Život u Banatskoj vojnoj granici”, autora Ivana Radića iz Društva za negovanje tradicije Banatske vojne granice. Svojevrsno putovanje u prošlost predstavljeno na Međunarodni dan muzeja oživljava jedan od najdinamičnijih perioda u istoriji Banata. i prikazuje život stanovništva koje je tokom 18. i 19. veka živelo na ,,straži”…
